Produkt dostępny!
Wysyłka w ciągu: 2 dni
Wydawca: Strategemata

Podstawowe informacje

Liczba graczy

2

Wiek

12+

Czas gry

ok. 4-5 godz.

Wydanie

polskie

Instrukcja

polska

 

„... O gwałtowności i szybkości kosynierskiego ataku świadczy fakt, ze rosyjska artyleria zdołała tylko dwukrotnie dać ognia kartaczami. Gdy polscy żołnierze dopadli armat, rozpoczęła się mordercza walka wręcz. Straszną bronią była kosa osadzona na sztorc, która zadawała potworne rany. Dwie armaty zdobyli Wojciech Bartosz Głowacki z Rzędowic i Stanisław Świstacki z Zakrzowa, a trzecią chorąży 3. regimentu Krzysztof Dębowski.”

 

Gra „Racławice 1794” przedstawia jedno z najsławniejszych zwycięstw w historii polskiego oręża. Gracze mogą wczuć się w rolę zarówno głównodowodzących, jak i zwykłych żołnierzy. Zasady odzwierciedlają podstawowe aspekty ówczesnego pola walki, na którym dominował szyk linearny. Odpowiednie paragrafy opisują szarże kawalerii, ataki kozaków, tworzenie czworoboków i tyraliery, reagowanie na działania przeciwnika.

Skala gry. Piechota występuje w kompaniach, kawaleria w szwadronach. Jeden żeton symbolizuje jedno działo, a jeden heks to 100 metrów terenu. Jeden etap odpowiada 10 minutom.

W 2011 roku, w plebiscycie na „Planszową Grę Wojenną Roku” organizowanym przez Forum Strategie i portal Poltergeist, gra „Racławice 1794” uzyskała wyróżnienie Kapituły.

 

Zawartość pudełka:

  • plansza 48x68 cm;
  • 468 żetonów;
  • instrukcja (14 stron);
  • kostka dziesięciościenna
Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...