Poinformuj mnie gdy produkt będzie dostępny
Wysyłka w ciągu: 5 dni
Wydawca: Bard

Podstawowe informacje

Liczba graczy

2

Wiek

14+

Czas gry

ok. 3 godz.

Wydanie

polskie

Instrukcja

polska

 

Polska 3-cia edycja Twilight Struggle Deluxe Edition

 

 W 1945 roku Alianci wraz z Sowietami zatrzymali hitlerowską machinę wojenną, a najgroźniejsza broń wymyślona przez ludzkość rzuciła Cesarstwo Japońskie na kolana. Dawne światowe potęgi zostały zastąpione przez dwa supermocarstwa: USA i ZSRR. Świat miał ledwie kilka miesięcy na złapanie oddechu zanim pojawiła się groźba nowego konfliktu. Ta wojna, odmiennie od poprzednich konfliktów, będzie toczona nie przez żołnierzy, a polityków i szpiegów, naukowców i intelektualistów, artystów i zdrajców.

 

Zimna wojna 1945-1989 jest grą dla dwóch graczy, odwzorowującą czterdziestopięcioletni taniec intryg, wpływów i konfliktów zbrojnych między ZSRR i USA. Cały świat jest szachownicą, na której tych dwóch tytanów przesuwa pionki. Gra rozpoczyna się pośród ruin Europy, kiedy dwa supermocarstwa ścierają się o powojenne zgliszcza, a kończy się w 1989, kiedy na scenie pozostały już tylko Stany Zjednoczone.

 

Edycja polska gry posiada unikalne komponenty - dodatkową planszę z polskim akcentem oraz najnowszy Faq z tyłu książeczki zasad.

 

Zawartość pudełka:

·         plansza przedstawiająca mapę świata

·         dwa arkusze ze znacznikami

·         zasady gry

·         dwie karty pomocy gracza

·         110 kart

·         dwie kostki sześciościenne

·         dodatkowa plansza na stosy kart

 

Videorecenzja gry w serwisie "Gry planszowe u Wookiego":

http://www.gryplanszowe.net/promowane/zimna-wojna.html

 

Polecamy