Poinformuj mnie gdy produkt będzie dostępny
Wysyłka w ciągu: 30 dni
Wydawca: GMT Games

Podstawowe informacje

Liczba graczy

2

Wiek

12+

Czas gry

ok. 2-4 godz.

Wydanie

angielskie

Instrukcja

angielska

 

No Retreat: Russian Front to nowe wydanie gry Victory Point Games z 2008r. Obecnie GMT nadało tej świetnej grze nowy blask. Ta 2-osobowa gra przedstawia zmagania armii nazistowskich Niemiec z sowiecką Armią Czerwoną na całym Froncie Wschodnim w czasie II wojny światowej. Gra charakteryzuje się świetnym przeskalowaniem operacji na froncie. Za pomocą już 50 żetonów Armii/Frontów w scenariuszu lub 70 żetonów w całej kampanii można przedstawić w sposób ciekawy tytaniczne zmagania na całym froncie. Gra jest szybka i wciągająca, nie ma stosów żetonów, a jednocześnie pozwala na zaplanowanie swojej strategii i poczucie klimatu śmiertelnej walki o przetrwanie.

Poza wyzwaniami na mapie strategicznej na gracza czekają także zaskakujące wydarzenia pochodzące z zagrywanych kart. Przez to gra staje się udanym połączeniem klasycznej heksowej gry wojennej z nowoczesną rozgrywką napędzaną kartami wydarzeń.

Wojna manewrowa, ataki oskrzydlające, okrążenia i przebijanie się z kotła to wszystko wyzwania, przed którymi stają gracze w czasie zmagań na bezkresach Rosji. W grze prosty model ekonomiczny oddaje także fakt, że z czasem Armia Czerwona rośnie w siłę i doświadczenie, natomiast Wehrmachtowi coraz trudniej uzupełniać poniesione straty.

W grze występuje 6 scenariuszy Quick-Playing oraz jeden Turniejowy z całą kampanią.

 

Recenzja gry na portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1374:no-retreat-the-russian-front-1941-1945-gmt-games&catid=20:recenzje-gier-planszowych&Itemid=119

 

Zawartość pudełka:

·         1 mapa

·         2 wypraski żetonów

·         55 kart wydarzeń

·         instrukcja

·         karty pomocy dla graczy

·         2 sześcienne kostki

 

Polecamy