Poinformuj mnie gdy produkt będzie dostępny
Wysyłka w ciągu: 30 dni
Wydawca: GMT Games

Podstawowe informacje

Liczba graczy

2

Wiek

12+

Czas gry

ok. 4-6 godz.

Wydanie

angielskie

Instrukcja

angielska

 

10 maja 1940r Niemcy rozpoczęły kampanię na froncie zachodnim, napadając Belgię, Holandię i Francję. Sześć tygodni później zakończyli ją niekwestionowanym zwycięstwem.

Case Yellow pozwala odtworzyć te działania i sprawdzić, czy historia mogła potoczyć się inaczej. Każda tura gry dzieli się na 8 segmentów akcji. Każdy z graczy ma do dyspozycji 4 swoje akcje. Gracz posiadający inicjatywę zagrywa swoją akcję jako pierwszy. Pozostałe 7 akcji losuje się z kubka, przez co kolejność ich wykonywania nie jest z góry ustalona. Gracz niemiecki musi wybrać w każdej akcji, czy wykonuje ruch, czy atak (w sumie musi wykonać w turze dwa ruchy i dwa ataki). Jednostki pancerne i zmotoryzowane mogą także na zakończenie swojego ruchu zaatakować sąsiednie jednostki wroga. Z kolei gracz Aliancki nie ma wyboru - ma tylko dwie akcje ruchu i dwie ataku. Jaką akcję wylosuje, taką musi wykonać.

W grze oddane zostały różnice w działaniu piechoty i wojska zmotoryzowanych. Uwzględniono także wsparcie z powietrza, z wyraźną przewagą Luftwaffe.

Żetony symbolizują korpusy i dywizje, plus kilka samodzielnych brygad i pułków. Jedna tura to 4 dni, a jeden heks to około 16 km terenu. Do tego twierdze, umocnienia, transport kolejowy, desanty spadochronowe, naloty terrorystyczne, problemy z zaopatrzeniem. Na graczy czeka szereg wyzwań do pokonania.

W grze występują scenariusze:

Fortress Holland – początek kampanii, walka o Holandię, rozgrywana na małej mapie 8,5” x 11”

The Historical Campaign – cała kampania w Belgi i Francji, 10 tur, historyczne siły obu stron

What If? Scenario One – 10 tur na całej mapie, ale tym razem Alianci rozstawiają swoje siły dowolnie i nie muszą iść na pomoc Belgii

at if? Scenario Two – tak jak wyżej, tylko że Alianci dostają jeszcze dodatkowe siły i mogą, podobnie jak Niemcy, wybierać rodzaj akcji do wykonania. Największe wyzwanie dla gracza niemieckiego.

 

Zawartość pudełka:

·         1 dwustronna, kolorowa mapa 22”x 34”

·         1 i ½ wypraski żetonów

·         instrukcja

·         playbook

·         karta pomocy

·         2 sześcienne kostki

 

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...