Poinformuj mnie gdy produkt będzie dostępny
Wysyłka w ciągu: 5 dni

HUSARIA POD WIEDNIEM

Radosław Sikora

 

Wymiary: 160 x 230 mm

Liczba stron: 272 + 64 strony kolorowe (wkładka na pap. kredowym)

Okładka: twarda

ISBN 978-83-62329-70-0

Wydanie: pierwsze

Data premiery: 9 października 2012

 

„Bóg i Pan nasz na wieki błogosławiony dał zwycięstwo i sławę narodowi naszemu, o jakiej wieki przeszłe nigdy nie słyszały" - tak po odniesionej wiktorii wiedeńskiej zaczął Jan III Sobieski list to żony.

"Porażka i przegrana [.] była to przeogromna, klęska taka, jaka od powstania państwa [osmańskiego] nigdy jeszcze się nie wydarzyła" - potwierdzał słowa Sobieskiego silahdar Mehmed aga w swojej kronice.

Jak duża w tym zwycięstwie była zasługa husarii? Na to między innymi pytanie odpowiada książka "Husaria pod Wiedniem". Oprócz tego znajdzie tu Czytelnik kompleksowy opis i liczne ilustracje tego rycerstwa, które 12 września 1683 roku uwolniło z oblężenia cesarską stolicę.

 

Recenzje:

„(…)Od strony wydawniczej jest to moim zdaniem obecnie jedna z najlepiej wydanych książek na rynku, zwłaszcza w obecnych niełatwych dla wydawców książki historycznej czasach. Do tego sprzedawana po bardzo przystępnej cenie (biorąc choćby pod uwagę twardą okładkę i te 64 strony ilustracji na kredowym papierze). Samego autora przedstawiać nie trzeba, zwłaszcza historykom czy osobom interesującym się w jakiś sposób tematyką husarii i XVII-wiecznej wojskowości. W recenzowanej książce od strony merytorycznej przemawia na jego rzecz zwłaszcza podejście do źródeł i ich pogłębiona interpretacja oraz wyjątkowo staranna edycja (w tym tłumaczenia). Również końcowy rozdział książki, gdzie zamiast fantazjować, wypełniając w ten sposób luki w naszej wiedzy, autor jest w stanie powiedzieć przysłowiowe „wiem, że nic nie wiem”, świadczy o dojrzałości merytorycznej książki. (…)”

Więcej możesz przeczytać na http://portal.strategie.net.pl

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...