loadingimg

Wczytuję dane...
Produktów: 0 szt. 
na kwotę 0.00 PLN

Wydawcy

Wyświetl produkty wybranego wydawcy:

O Sklepie

Sklep FortGier.pl oferuje gry planszowe i karciane oraz literaturę historyczną. Powstał w końcu 2011r i swoją ofertę kieruje do wszystkich miłośników rozrywki przy planszy. Swoją ofertę sklep kieruje przede wszystkim do miłośników gier strategicznych, a szczególnie gier wojennych. Do strategów, którzy nad planszą będą chcieli za pomocą własnego umysłu i pewnej dozy szczęścia zmienić nieraz bieg historii. Sklep w swojej ofercie posiada także gry familijne i przygodowe. Dlatego każdy znajdzie coś, co go zainteresuje. Staramy się, aby w naszym sklepie były dostępne tylko najlepsze gry planszowe i karciane, w dobrych cenach. Planszówki przeżywają teraz swego rodzaju renesans, coraz więcej graczy chce wstać od komputera i spędzić miło i ciekawie czas nad planszówką w gronie rodziny czy przyjaciół. Oprócz gier krajowych sklep oferuje także gry zagraniczne, częściowo dostępne od ręki lub możliwe do sprowadzenia na zamówienie. Są to często gry wydawnictw, których ofertę trudno znaleźć w innych polskich sklepach planszówkowych. W ofercie sklepu oprócz gier wojennych dostępne są także książki historyczne, traktujące głównie o historii wojskowości. Naszym zdaniem połączenie gry planszowej z lekturą książki historycznej może tylko podnieść satysfakcję i przyjemność z gry. Nasz sklep z grami siedzibę ma w Warszawie. Tam też możliwy jest osobisty odbiór zakupionych gier. Zapraszamy do zakupów i życzymy wielu mile spędzonych chwil nad planszówką lub przy karciance.

Płatności elektroniczne


Paczkomaty InPost

poprzedni powrót do poprzedniej strony następny
Promocja

Pancerni i ułani generała Andersa

Produkt dostępny!
średnia: 0.0  ocen: 0

Wysyłka w ciągu: 5 dni

Wydawca: Tetragon

KUP TERAZ!
Cena:80,66 PLN
84,90 PLN
 
  • Opis produktu

Pancerni i ułani generała Andersa.

Broń pancerna i kawaleria pancerna Polskich Sił Zbrojnych na Środkowym Wschodzie i we Włoszech 1941-1946

Ppłk dr Juliusz S. Tym

 

ISBN 978-83-63374-01-3

Liczba stron: 500 w tym 21 map (7 kolorowych)

Wymiary: 165 x 235 mm

Okładka: twarda

Data i miejsce wydania: Warszawa, marzec 2012

 

Oddajemy do rąk Czytelników kolejną książkę Juliusza S. Tyma, pt. „Pancerni i ułani gen. Andersa”. Autor obszernie i szczegółowo opowiada w niej formowanie, szkolenie, organizację oraz działania bojowe broni pancernej i kawalerii pancernej w Armii Polskiej na Środkowym Wschodzie i we Włoszech w latach 1941–1946. Książka oparta jest na niezwykle rozległej bazie dokumentacyjnej pochodzącej m.in. z Archiwum Instytutu Polskiego i im. Gen. Sikorskiego czy National Archives w Londynie, a doświadczenie Autora niewątpliwie sprzyja klasie tej opowieści.

 

Ppłk dr Juliusz S. Tym to autor dobrze już znany, a jego dorobek na trwale wpisał się w polską historiografię wojskową. Jest bowiem autorem (współautorem) wielu publikacji o polskiej kawalerii i broni pancernej w okresie międzywojennym i podczas II wojny światowej m.in. „Kawaleria w operacji i walce”, „Mokra, Działoszyn 1939”, „1. Dywizja Pancerna. Organizacja i wyszkolenie”, „Polska 1. Dywizja Pancerna w Normandii”.

Autor, z wykształcenia pancerniak, karierę oficerską rozpoczął w pododdziałach zmechanizowanych i rozpoznawczych 15. Wielkopolskiej Brygady Kawalerii Pancernej im. gen. broni Władysława Andersa.

Płk Tym jest też absolwentem Wydziału Historii UAM w Poznaniu, a obecnie pracownikiem naukowym Akademii Obrony Narodowej. Miał również swój udział w utworzeniu reprezentacyjnego Szwadronu Kawalerii Wojska Polskiego.