Produkt dostępny!
Wysyłka w ciągu: 30 dni
Wydawca: GMT Games

Podstawowe informacje

Liczba graczy

2

Wiek

12+

Czas gry

ok. 4 godz.

Wydanie

angielskie

Instrukcja

angielska

  

FAB 2: Sicily to druga po the Bulge odsłona serii Fast Action Battle Series. To seria gier opartych na systemie bloczków zamiast żetonów, które umożliwiają wprowadzenie go rozgrywki realniejszego wpływu tzw. Fog of War.

Gracz Aliancki ma za zadanie przeprowadzić desant i opanować wyspę. Miejsce desantu na plażach wybiera dopiero po rozstawieniu wojsk Osi. Można wybrać wariant historyczny operacji Husky lub alternatywny plan Pattona albo też stworzyć swój własny…

W grze pojawia się kilka nowych jednostek w stosunku do pierwszej części. W rozgrywce dla atakujących Aliantów największym problemem jest bardzo trudny teren na górzystej Sycylii. Z kolei przeciwnik musi sobie poradzić z upadającym morale wojsk włoskich, które spada wraz z postępami Aliantów. A ci mogą korzystać z potężnego wsparcia z ostrzału przez jednostki morskie lub wykorzystywać dominację w powietrzu.

  

Zawartość pudełka:

·         mapa 22”x34”

·         73 drewniane bloczki

·         228 żetonów

·         instrukcja

·         playbook

·         6 karty pomocy

·         4 10-ścienne kostki

 

Zaloguj się
2012-06-21 23:25:18 - Gabriel

Gra z jednej strony ciekawsza od swojego poprzednika FAB: Bulge, jedna zdecydowanie wymagająca dużej cierpliwości od grającego osią. Nie zmienia to faktu, że zawiera kilka świetnych mechanizmów. Miłośnikom szybkich gier wojennych zdecydowanie polecam!

Ocena 4.80

Obsługa sklepu: 
Poziom interakcji między graczami: 
Jakość wykonania: 
Grywalność: 
Ocena ogólna: 
Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...