Produkt dostępny!
Wysyłka w ciągu: 5 dni

Podstawowe informacje

Liczba graczy

2

Wiek

12+

Wydanie

polskie

Instrukcja

polska

  

Bitwa w Ardenach to ostatnia ofensywa niemiecka na froncie zachodnim w czasie II wojny światowej. W Polsce gra przedstawiająca te zmagania wyszła przed laty wydana przez firmę Dragon i szybko zyskała szerokie grono zwolenników. Obecna edycja TiS opiera się na tamtym wydaniu. Część reguł została tylko zmodyfikowana, całość dostosowana do systemu WB-95.

Skala gry jest pułkowo / brygadowa. Do rozegrania zawarte w grze są 3 scenariusze. Dodatkowe scenariusze ukazywały się w gazetowych wydaniach Taktyki i Strategii.

Ardeny rozgrywamy w systemie Wielkie Bitwy 1939-45 (WB-95). Największą zaletą tego systemu jest jego prostota, która powoduje że nawet gracze początkujący w grach wojennych - mogą szybko zacząć zabawę i przygodę z tą bitwą.

Nie ma tu żadnych, skomplikowanych tabelek. Straty ukazane są w prosty sposób - dwa poziomy sprawności bojowej wyrażone są na obu stronach żetonu każdej jednostki.

Każda jednostka charakteryzuje się dwoma współczynnikami - siłą oraz punktami ruchu. Artyleria ma osobno zaznaczoną siłę w ataku i siłę w obronie.

Nieskomplikowane, przyjazne zasady, powodują, że tytuł ten zdaje się być bardzo przyjemną grą.

 

Zawartość pudełka:

  • mapa 2 x 50 / 70 cm
  • sztancowane żetony
  • Instrukcja

 

 

Polecamy