Produkt dostępny!
Wysyłka w ciągu: 5 dni

Podstawowe informacje

Liczba graczy

2

Wiek

12+

Wydanie

polskie

Instrukcja

polska

  

Stalingrad - dawna nazwa Wołgogradu (przed rewolucją Carycyn), miasta nad Wołgą. Nazwa została nadana miastu w 1925 roku na cześć Józefa Stalina. W dniach od 17 sierpnia 1942 roku do 2 lutego 1943 roku wokół miasta toczyły się zażarte walki, które zakończyły się całkowitym zniszczeniem niemieckiej 6. Armii i kapitulacją jej resztek do 2 lutego 1943 roku.

Bitwa stalingradzka stała się przełomowym momentem II wojny światowej, od którego inicjatywa przeszła w ręce Armii Czerwonej.

W takich właśnie realiach rozgrywa się właśnie Stalingrad 1942-43

Gra ukazuje atak armii niemieckiej oraz późniejszą kontrofensywę wojsk sowieckich (operacja URAN).

Przedstawiona skala wojsk sowieckich to dywizje strzelców i kawalerii, brygady pancerne, piechoty (w tym piechoty morskiej), wchodzące w skład Frontów: Stalingradzkiego, Woroneskiego i Południowo-Zachodniego. Niemcy występują w pułkach (6. Armia i 4. Armia Pancerna), podobnie jak Węgrzy i Rumuni (3 i 4 Armia), Włosi w dywizjach.

Stalingrad jest rozgrywany w systemie Wielkie Bitwy 1939-45 (WB-95). Największą zaletą tego systemu jest jego prostota, która powoduje że nawet gracze początkujący w grach wojennych - mogą szybko zacząć zabawę i przygodę z tą bitwą.

Nie ma tu żadnych, skomplikowanych tabelek. Straty ukazane są w prosty sposób - dwa poziomy sprawności bojowej wyrażone są na obu stronach żetonu każdej jednostki.

Każda jednostka charakteryzuje się dwoma współczynnikami - siłą oraz punktami ruchu. Artyleria ma osobno zaznaczoną siłę w ataku i siłę w obronie.

Nieskomplikowane, przyjazne zasady, powodują, że tytuł ten zdaje się być bardzo przyjemną grą. Przy tym fascynujące tło historyczne, jakim były zażarte walki o Stalingrad, sprawiają, że jest to pozycja obowiązkowa dla fanów gier wojennych, a także ciekawa propozycja dla pozostałych osób.

Do rozegrania są 3 scenariusze:

- Na Stalingrad - jesień '42

- Operacja URAN - okrążenie Niemców

- Operacja BURZA ZIMOWA - próba deblokady

 

Zawartość pudełka:

  • 2 mapy (kampania jesienna i zimowa) 100 x 70 cm
  • 360 sztancowanych żetonów
  • 100 żetonów pomocniczych
  • Instrukcja

 

 

Polecamy