Produkt dostępny!
Wysyłka w ciągu: 2 dni

Husaria Rzeczpospolitej

 

Radosław Sikora, Radosław Szleszyński

 

ISBN 978-83-64185-64-9

Wymiary 248 x 300 mm

Liczba stron 330

Okładka twarda

Wydanie pierwsze

 

Husaria Rzeczpospolitej to album wyjątkowy. Po raz pierwszy zebrano tak bogaty materiał ilustracyjny z XVI, XVII i XVIII wieku pokazujący husarzy i ich ekwipunek. Dzięki temu można zobaczyć, jak naprawdę wyglądali zanim dziewiętnastowieczni artyści zafałszowali ich wizerunek.

 

Pozycję wzbogacono o liczne opisy tego rycerstwa, nigdy dotąd nie zebrane w jednej publikacji, a powstałe w epoce istnienia husarii. Dzięki temu poznajemy nie tylko wygląd husarzy, ale także ich obyczaje, taktykę, organizację. Ponadto dowiadujemy się, jak ich postrzegano. W Europie od końca XVI do końca XVII wieku widziano w husarii najlepszą i najpiękniejszą kawalerię świata.

 

Teksty źródłowe podane są w oryginalnej wersji językowej i w tłumaczeniu na trzy języki: polski, angielski, francuski. Dzięki temu sława polskiego rycerstwa przekroczy granice.

 

Radosław Sikora - doktor nauk historycznych, ekspert do spraw husarii, autor książek i publikacji z zakresu staropolskiej wojskowości i kawalerii.

 

Radosław Szleszyński - badacz i rekonstruktor husarii. Od wielu lat dokumentuje ślady husarii w kraju i za granicą, specjalizuje się w tematyce oporządzenia jeździeckiego używanego w dawnej Rzeczypospolitej.

Polecamy