Produkt dostępny!
Wysyłka w ciągu: 2 dni
Wydawca: Napoleon V

1809 Grom nad Dunajem

Zwycięstwo Napoleona nad Habsburgami

Tom II Aspern

 

John H. Gill

 

Data wydania: 2017

Oprawa: Miękka skrzydełkowa

Ilość stron: 441, mapy i ilustracje

Format: 240X170

ISBN: 978-83-65855-41-1

 

W drugim tomie swojej mistrzowskiej pracy o epickiej kampanii Napoleona w roku 1809, John H. Gill opisuje działania francuskiego cesarza, szukającego decydującego rozstrzygnięcia w wojnie przeciwko Habsburgom – historia, której detale były rzadko przywoływane, szczególnie w pracach angielskojęzycznych.

Relacja rozpoczyna się od efektownego uderzenia armii francuskiej z Bawarii na Wiedeń doliną Dunaju i przedstawia pierwszą bezdyskusyjną porażkę Napoleona w bitwie pod Aspern – Essling oraz straszliwą bitwę pod Ebelsbergiem, opisywaną przez jej uczestników jako najpotworniejszą z tych, w których kiedykolwiek brali udział.

To sugestywna i fachowo przedstawiona opowieść, która interpretuje tworzące ją wydarzenia zarówno na poziomie strategicznym, jak i z punktu widzenia pojedynczego człowieka; od decyzji o ruchach armii liczących ponad 100 tysięcy ludzi, do doświadczeń poszczególnych żołnierzy i cierpień ludności lokalnej.

„Kompletna historia ostatniej zwycięskiej wojny Napoleona” – First Empire

„Dowód na to, że badania nad wojnami napoleońskimi są nadal w świetnej formie” – Gary Sheffield, profesor Uniwersytetu w Birmingham.

„Raz jeszcze Jack Gill zwraca się ku tematowi, który zna tak dobrze – wojnie roku 1809 z Austrią. Korzystając ze swojej szerokiej znajomości niemieckich, austriackich i francuskich wspomnień, dzienników, historii jednostek oraz oficjalnych raportów, przedstawia nam ostatnią zwycięską kampanię Napoleona – Robert Burnham, redaktor The Napoleon Series.

Polecamy