Produkt dostępny!
Wysyłka w ciągu: 2 dni
Wydawca: Napoleon V

Battle Cry of Freedom

Historia Wojny Secesyjnej

 

James M. McPherson

 

Data wydania: 2017

Oprawa: Miękka skrzydełkowa

Ilość stron: 828

Format: 240X170

ISBN: 978-83-65855-64-0

Seria: Best of Napoleon V

 

Zdobywca nagrody Pulitzera

 

"Najlepsze jednotomowe opracowanie dotyczące wojny [secesyjnej] oraz jej przyczyn".

- the Washington Post Book World

 

Zawierające nowe posłowie od autora, to nowe wydanie zdobywcy nagrody Pulitzera, "Battle Cry of Freedom" wciąż bez wątpienia pozostaje najlepszym jednotomowym opracowaniem historii wojny secesyjnej. Płynna narracja Jamesa McPhersona w pełni łączy wydarzenia polityczne, społeczne i wojskowe, które wypełniały dwie dekady od wybuchu jednej wojny w Meksyku do zakończenia drugiej pod Appomatox.

 

"Najlepsze jednotomowe opracowanie [okresu wojny secesyjnej] jakie zdarzyło mi się czytać. W zasadzie może być najlepszym do tej pory wydanym... Pisarstwo historyczne najwyższych lotów".

- Hugh Brogan, The New York Times Review

 

"Zręcznie napisana, wdzięcznie skomponowana, bogato uargumentowana i trzymająca w napięciu... jako opowiadana historia jest bezkonkurencyjna. Pełna szczegółów i cytatów, oparta na solidnie opracowanych wnioskach... Najlepsza historia wojny secesyjnej jaką wciśnięto w jedną okładkę".

- Los Angeles Times Book Review

 

"Natychmiast zajęła swoje miejsce jako najlepsze jednotomowe opracowanie przyczyn wojny secesyjnej i jej przebiegu... wspaniale opowiedziana i elegancko napisana historia".

- The Philadelphia Inquirer

 

 

Polecamy