Produkt dostępny!
Wysyłka w ciągu: 2 dni

ERA LOTNICTWA WOJSKOWEGO

Martin van Creveld

 

ISBN 978-83-62329-81-6

Wymiary 160 x 230

Liczba stron 620

Okładka twarda

Data wydania 25.05.2013

 

Lotnictwo kształtowało w dużej mierze przebieg działań zbrojnych w XX wieku. Martin van Creveld w sposób niezwykle żywy, używając swojego doskonałego stylu pisarskiego, opisuje historyczny rozwój doktryn, strategii i technologii wraz z kampaniami wojennymi na przestrzeni ponad 100 lat. Prowadzi go to do kontrowersyjnych wniosków –

era panowania lotnictwa jest bliska końcowi. Wbrew utartym sądom, amerykańskie myśliwce bombardujące z czasów II wojny światowej nie były mniej skuteczne niż ich następcy dysponujący bronią precyzyjną. W związku z faktem, że coraz częściej wojna, to działania niekonwencjonalne i nieregularne, to pociski samosterujące, drony czy obserwacja z satelit wypierają z użycia samoloty bojowe warte ćwierć miliarda dolarów za sztukę ze swoimi pilotami, których szkolenie kosztuje kolejne miliony. Era lotnictwa dobiega końca.

 

ERA LOTNICTWA WOJSKOWEGO wzbogaca serię „Biblioteki Wojskowej” – wspólnego przedsięwzięcia Wydawnictwa Tetragon i Instytutu Wydawniczego Erica, które ma przybliżyć polskiemu Czytelnikowi dzieła najwybitniejszych światowych pisarzy wojskowych.

 

Recenzja:

„(…)Autor zajął się nie tylko balonami, sterowcami samolotami i śmigłowcami, co wydaje się naturalne, ale także: jednostkami powietrzno-desantowymi, samolotami bezzałogowymi, rakietami balistycznymi i bronią nuklearną (w USA z początku podporządkowana była głównie siłom powietrznym) oraz satelitami. Dużo uwagi poświęcono także lotnictwu morskiemu. Na tym nie koniec, książka omawia bowiem także tego rodzaju zagadnienia jak pojawiające się na przestrzeni kolejnych okresów teorie dotyczące użycia lotnictwa, produkcji lotniczej, strategii, a także zjawiska z dziedziny kultury, w tym popularnej, takie jak niektóre książki science fiction i dominujące w społeczeństwach wyobrażenia o sile i zdolnościach lotnictwa, mówiące nam o sposobie jego postrzegania. W sumie bardzo tego dużo jak na jedną książkę. (…)”

http://portal.strategie.net.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1694:era-lotnictwa-wojskowego&catid=19:recenzje-ksiazek&Itemid=112

Polecamy