Produkt dostępny!
Wysyłka w ciągu: 5 dni

Achtung Panzer! Uwaga czołgi!

Heinz Guderian

 

ISBN 978-83-62329-66-3

Wymiary 160 x 230mm

Liczba stron 384

Okładka miękka

Data wydania 16.10. 2012

Przekład Krzysztof Fudalej

 

Oddajemy w ręce Czytelnika trzecią już książkę w serii „Biblioteka Wojskowa” – wspólnego przedsięwzięcia Wydawnictwa Tetragon i Instytutu Wydawniczego Erica. Tym razem jest to arcydzieło piśmiennictwa wojskowego klasy światowej – nieopublikowana nigdy po polsku książka generała Heinza Guderiana „Achtung Panzer!”.

 

Jest to książka napisana na rozkaz. Wschodząca gwiazda niemieckiej armii jaką był w drugiej połowie lat 30-tych XX wieku Heinz Guderian, dostała za zadanie opisanie dopiero rodzącej się teorii wojny pancernej. Wywiązał się z tej roli znakomicie. „Achtung Panzer!” zaczyna się od analizy bitew I wojny światowej w których użyto czołgów, następnie Guderian przechodzi do opisu swoich poglądów na przyszłą wojnę, a także współczesnej mu techniki i organizacji armii. Język użyty przez autora jest jasny i prosty – trzeba bowiem pamiętać, że był on doświadczonym pedagogiem, wykładającym historię wojskowości.

 

Jest to jedna z tych książek, bez których pełne zrozumienie rozwoju wojsk pancernych i przebiegu kampanii wojennych, od II wojny światowej na Iraku kończąc, wymykałoby się pełnemu zrozumieniu. „Achtung Panzer!” nie jest nazistowską broszurą propagandową, a w pełni przemyślanym dziełem teoretyka i praktyka wojskowości. Co ciekawe stało się w Niemczech bestsellerem, a gen. Guderian mógł sobie kupić dzięki niej swój pierwszy samochód.

 

Recenzja:

„(…)Podsumowując, „Achtung Panzer!” to świetna pozycja, nie tylko dla fanów wojsk pancernych, ale i wszystkich osób zainteresowanych historią ostatniego wielkiego konfliktu. Mamy tutaj kompleksowo ujęty problem jednej z głównych broni tej wojny, odpowiednio opisany i wyjaśniony. Ponadto książka jest perfekcyjnie wydana, co tym bardziej zachęca do czytania. (…)”

Więcej możesz przeczytać na http://portal.strategie.net.pl

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...