Produkt dostępny!
Wysyłka w ciągu: 2 dni

Wehrmacht kontra US Army 1939–1945. Porównanie siły bojowej

Martin van Creveld

 

ISBN 978-83-62329-47-2

Wymiary 160 x 230

Liczba stron 272

Okładka miękka

Wydanie pierwsze

Data wydania 22.11.2011

 

Wehrmacht kontra US Army 1939–1945. Porównanie siły bojowej to wieloaspektowa analiza porównawcza armii niemieckiej i amerykańskiej. Z książki można się dowiedzieć czy to Niemcy, czy Amerykanie, są bardziej wojowniczą społecznością, w jaki sposób kształcono oraz nagradzano oficerów, jak uzupełniano jednostki bojowe i czy medale są ważne dla morale wojska. Książka Martina van Crevelda skierowana jest nie tylko do osób interesujących się historią wojskowości i strategią, ale też do wszystkich zainteresowanych psychologią, socjologią, jak też sposobami działania i zarządzania różnymi typami organizacji.

 

Autor spogląda na historię II wojny światowej przez pryzmat człowieka, skupiając się na walorach i negatywach systemu doboru i kształcenia kadr. To odmienne od zwyczajowego podejście prowokuje do głębszego zrozumienia przebiegu tej wojny.

 

Martin van Creveld (ur. 1946) to wybitny naukowiec zajmujący się strategią i historią wojskowości urodzony w Holandii, obecnie mieszkający w Izraelu. Jest wykładowcą najważniejszych uczelni cywilnych i wojskowych świata zachodniego, a na jego pisarski dorobek składa się dwadzieścia jeden książek m.in. Dowodzenie na wojnie, Logistyka – od Wallensteina do Pattona,Transformacja wojny.

 

Wehrmacht kontra US Army 1939–1945 rozpoczyna serię „Biblioteki Wojskowej” – wspólnego przedsięwzięcia Wydawnictwa Tetragon i Instytutu Wydawniczego Erica, które ma przybliżyć polskiemu Czytelnikowi dzieła najwybitniejszych światowych pisarzy wojskowych.

 

Recenzja:

„(…)Powyżej wymieniłem tylko niektóre interesujące informacje zaczerpnięte z recenzowanej książki. Jest ich znacznie więcej, a uzasadnienia opinii wyrażanych przez autora są generalnie przekonywujące, choć niejedna osoba będzie miała w jednym lub w kilku punktach wątpliwości. Książka jest na pewno wartościowa. (…)”

Więcej możesz przeczytać na http://portal.strategie.net.pl

Polecamy