Wczytuję dane...
Wysyłka w ciągu: 2 dni

Podstawowe informacje

Liczba graczy

1-3

Wiek

14+

Czas gry

ok. 90 min.

Wydanie

polskie

Instrukcja

polska

Masz za mało paliwa, za mało amunicji i za mało czasu. A przed Tobą olbrzymie wyzwanie: wygrać wyścig do Renu. Musisz przekroczyć rzekę, zanim wszystkie mosty zostaną obsadzone przez przeciwnika. I musisz to zrobić jako pierwszy. Bo tylko pierwszy zbierze laury zwycięstwa.

 

1944 Wyścig do Renu to niespotykane połączenie gry wojennej i logistycznej. Nie wygrasz jej bez właściwego planowania. Aby zajmować teren, twoje czołgi potrzebują paliwa; by zdusić opór przeciwnika – amunicji. A szeregowi żołnierze? Domagają się konserw i czekolady! Jak zatem wykorzystasz swoje kolumny transportowe? Którym dostawom nadasz priorytet?

 

Może jak generał Patton, ruszysz do przodu nie oglądając się na flanki? Albo tak jak marszałek Montgomery, zaryzykujesz swój prestiż, by zrealizować Market-Garden – największą operację powietrzno-desantową w historii? A może, dzięki wytężonej pracy i odrobinie szczęścia przekroczysz Ren szybciej, niż zrobił to generał Bradley?

 

„Przygotowując się do bitwy, zawsze orientowałem się, że plany są bezużyteczne, ale planowanie jest nieodzowne” Generał Dwight D. Eisenhower, Naczelny Dowódca Alianckich Ekspedycyjnych Sił Zbrojnych

 Autorami gry są Polacy: Waldek Gumienny oraz Jaro Andruszkiewicz. Więcej na temat historii procesu powstawania tego tytułu zamieszczono na blogu autorów.

   W jednej z anglojęzycznych recenzji gry padają m.in. takie prorocze słowa: „All in all, 1944: Race to the Rhine is a stupendous game, one of the best of the year.” Gra została doceniona przez użytkowników serwisu BoardGameGeek.com. Znalazła się na podium w prestiżowym konkursie Golden Geek Awards.  Kolejną prestiżową nagrodą jest trzecie miejsce w konkursie francuskiej gry roku organizowanym przez portal TricTrac.

W jaki więc sposób zaplanujesz swoje Zwycięstwo?

 

Zawartość pudełka:

  • instrukcja;
  • plansza;
  • 110 kart do gry;
  • 10 drewnianych bloczków z naklejkami;
  • 122 drewniane pionki;
  • 174 żetony;
  • 3 kostki do gry;
  • woreczki strunowe i wypraska

 

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...