Wczytuję dane...
Wysyłka w ciągu: 2 dni
Wydawca: GMT Games

Podstawowe informacje

Liczba graczy

2

Wiek

12+

Czas gry

ok. 2 godz.

Wydanie

angielskie

Instrukcja

angielska

 

Note on 4th Printing: This will be a straight reprint of the previous edition, with any errata corrected.

 

Combat Commander Europe to gra typu CDG (Card Driven Game) przedstawiająca taktyczne zmagania na polach bitew II wojny światowej w Europie. Jeden z graczy dowodzi siłami Rzeszy, a drugi wojskami USA lub Związku Sowieckiego. Gracze zagrywają z ręki karty Przeznaczenia w celu aktywowania jednostek na planszy. Nie ma ściśle określonej sekwencji gry. Gracze rozgrywają różną ilość tur, w czasie których aktywny gracz wydaje jeden lub więcej Rozkazów. Z kolei Akcje mogą wykonywać obaj gracze w dowolnym momencie. Dodatkowo w różnych odstępach czasu pojawiają się Wydarzenia (dobre lub złe), które wprowadzają element chaosu do przemyślanych planów przeciwników.

Rozkazy, które można wydać to ostrzał, ruch, natarcie, ukrycie, wycofanie, wezwanie artylerii. Dodatkowo każda strona ma tzw. Command Confusion Orders, które, gdy znajdą się na ręce, działają jak niewypał, z którym nie wiadomo co zrobić, aby nie przysporzyć sobie strat.

Do wykonania jest możliwych 20 różnych Akcji, np.: zasłona dymna, granaty ręczne, okopanie się.

To tego występuje 35 Wydarzeń takich jak: błąkający się ranny, bohater, doświadczenie bitewne.

Aby wygrać przeciwnicy muszą spełnić wymagania określone w scenariuszu, jak np. zajęcie punktów terenowych, wyprowadzenie określonej ilości wojska przez krawędź mapy przeciwnika, zniszczenie sił przeciwnika. W grze duże znaczenie mają dowódcy, którzy poprzez swój poziom dowodzenia wpływają na możliwości drużyn do wykonywania różnych akcji.

Gra zawiera 12 scenariuszy historycznych, ale też nic nie stoi na przeszkodzie, aby wcielać do gry praktycznie niezliczoną ilość własnych pomysłów na rozgrywkę, hipotetycznych lub opartych na autentycznych wydarzeniach. Każdy scenariusz rozgrywany jest na jednej z 12 map, pokrytej siatką heksagonalną w skali 1 hex = 30m terenu.

Wielość zaimplementowanych i możliwych scenariuszy, podatność na rozszerzenia i przeniesienie zmagań na inne teatry działań, grywalność i popularność Combat Commander Europe jest powodem wysokiej pozycji tego produktu w rankingu [url= http://www.boardgamegeek.com/boardgame/21050/combat-commander-europe]BoardGameGeek[/url]. Otrzymała ona tam tytuł Najlepszej Gry Wojennej 2007r.

 

Zawartość pudełka:

·        6 dwustronnych, kolorowych map 17”x22”

·        632 żetony

·        220 kart

·        instrukcja

·        książka scenariuszy

·        4 karty pomocy

·        1 tor rozgrywki

 

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...