Podstawowe informacje

Liczba graczy

3-6

Wiek

14+

Czas gry

2-4 godz.

Wydanie

angielskie

Instrukcja

polska

  

Zniszczone imperium zostanie odtworzone. Ukryte siły z najdalszych głębin kosmosu przybędą powtórnie, by rzucić światu wyzwanie. Wojenna pożoga zaleje znany Wszechświat. Tajne przymierza, polityczne spiski i zbrodnicze plany ponownie zagrają najważniejszą rolę w korytarzach imperialnego miasta Mexatol Rex.

Twilight Imperium jest grą legendą. Aktualnie jest już dostępna 3 edycja. Uważana jest za najlepsza grę planszową jaka kiedykolwiek została wydana. Firma Fantasy Flight Games - dzisiaj jeden z największych producentów gier planszowych na świecie, została założona specjalnie po to, aby wydać pierwszą edycje tej gry. Gracze wcielają się w role jednej z wielkich cywilizacji, każdy pragnie tronu imperium, który starają się uzyskać poprzez wojny, dyplomacje, i rozwój technologiczny. Gra opiera się na budowaniu własnego imperium galaktycznego i walki o dominacje nad innymi rasami. W czasie gry nie tylko prowadzi się wojny, ale również trzeba dbać o ekonomie. Zawiązuje się sojusze, nadzoruje gospodarkę swoich planet, inwestuje w badania i opracowywanie nowych technologii. Dzięki temu, że plansza składa się z wielu oddzielnych elementów, różnym celom osiągnięcia zwycięstwa gra oraz wielu elementom losowym każda gra może wyglądać inaczej. Wszystkie elementy gry są wykonane na bardzo wysokim poziomie, a sama gra oferuje wiele godzin wspaniałej rozrywki. Jak to wygląda? Plansza składa się ze zmiennie układanych dużych żetonów, zawiera szczegółowo wykonane plastikowe figurki statków, setki kart i ogromny wybór opcji - w instrukcji znajdziesz wszystkie rozszerzenia i opcje, które kiedykolwiek byłby wydane dla pierwszej i drugiej edycji TI. Samo pudełko gry ma wielkość 31cm x 62cm!! Nowa, ulepszona 3 edycja oferuje znacznie szybszą rozgrywkę (bardziej dynamiczną, ale nie krótszą!) i pozwala graczom rozegrać całą partię z wypiekami na twarzy! O trzeciej edycji Twilight Imperium mówi się, że wyznaczy nowe standardy i szybko stanie się klasyką w nadchodzących latach. Jak się w to gra? W grze gracze prowadzą nie tylko wojny, ale także dbają o gospodarkę swoich planet, prowadzą negocjacje dyplomatyczne oraz badania naukowe. Wiele mechanizmów gry jest wzorowanych na najlepszych grach planszowych na świecie, takich jak Puerto Rico czy Osadnicy z Catanu.

Gra została stworzona przez Christiana T. Petersena - jednego z najbardziej utalentowanych amerykańskich autorów gier, znanego w Polsce głównie z bestsellerowej Gry o Tron.

 

Zawartość pudełka:

·         sześć zestawów plastikowych figurek w 6 kolorach, każdy zawierający:

o    5 pancerników

o    4 transportery

o    8 krążowników

o    8 niszczycieli

o    2 War Sun

o    12 jednostek sił naziemnych

o    10 myśliwców

o    6 planetarnych systemów obronnych (PDS)

o    3 doki kosmiczne

·         144 karty technologii

·         51 kart planet

·         103 karty akcji

·         60 kart politycznych

·         30 kart warunków zwycięstwa

·         20 kart handlu (po 2 dla każdej z 10 ras)

·         10 kart opisujących rasy występujące w grze

·         30 żetonów dowódców

·         8 żetonów strategicznych

·         160 żetonów rozkazów (po 16 dla każdej z 10 ras)

·         150 żetonów kontroli (po 15 dla każdej z 10 ras)

·         8 żetonów dodatkowych

·         40 żetonów zasobów

·         23 żetony dodatkowych myśliwców

·         23 żetony dodatkowych jednostek naziemnych

·         1 żeton Mówcy

·         1 tor zwycięstwa

·         43 sześciokątne elementy planszy

·         4 kości 10-ścienne

·         44 żetonów domen

 

Polecamy