Poinformuj mnie gdy produkt będzie dostępny
Wysyłka w ciągu: 14 dni

Podstawowe informacje

Liczba graczy

2-6

Wiek

12+

Czas gry

ok. 4 godz.

Wydanie

angielskie

Instrukcja

angielska

 

Królestwo pogrąża się w chaosie. Król umarł nie pozostawiając następcy. Baronowie królestwa rozpoczynają między sobą walkę o przejęcie panowania i zaprowadzenie porządku w państwie. Każdy z baronów ma do dyspozycji 4 rycerzy, którzy mogą dowodzić ich wojskami. Każdy z nich ma inne cechy, które pomagają w określony sposób w wypełnieniu zadania. Każdy z baronów dąży do przejęcia panowania nad kolejnymi miastami, które powiększają ich punkty wpływu, a za tym prawo do Tronu. Trzeba przy tym pilnować skarbca i dbać o dochody, gdyż liczne armie niestety kosztują. Tylko zbalansowana i mądra polityka oraz sprytna dyplomacja może przynieść sukces.

Warrior Knights mają bardzo ciekawą mechanikę gry. Każdy z graczy może wykonywać pewne czynności, które ma zapisane na swoich kartach rozkazów (np. przemieszczanie wojsk, werbowanie najemników, podnoszenie swojego poziomu wiary). Tylko sześć z nich może być wykonane w czasie jednej tury. Na każdą 1/3 tury każdy wybiera dwa rozkazy, a następnie te wybrane karty wszystkich graczy są ze sobą tasowane i zagrywane po kolei. W ten sposób nigdy nie jest z góra wiadoma kolejność wykonywania akcji przez graczy. Każdy zna wcześniej tylko dwa swoje rozkazy, które pojawią się w tej części tury.

Dodatkowo w grze występują fazy specjalne jak zbieranie podatków, sesja parlamentu, aukcja najemników i opłacanie wojsk, które są wykonywane w nieregularnych odstępach czasu, wtedy gdy w grze spełnione są określone warunki (np. gracze zgłoszą wystarczająco duże zapotrzebowanie na najemników).

Połączenie tych elementów nadaje rozgrywce ciekawy i pełen sprzecznych interesów charakter i powoduje, że im bliżej ostatecznych rozstrzygnięć, tym napięcie rośnie i interakcje między graczami są coraz częstsze.

 

Zawartość pudełka:

·         plansza

·         24 figurki rycerzy

·         24 figurki miast

·         304 karty

·         386 znaczników

 

Polecamy