Wczytuję dane...
Produkt dostępny!
Wysyłka w ciągu: 2 dni
Wydawca: Symeo Games

Podstawowe informacje

Liczba graczy

2

Wiek

12+

Czas gry

ok. 60 min.

Wydanie

polskie/angielskie

Instrukcja

polska/angielska

 

Gra symuluje przebieg wydarzeń, jakie miały miejsce na Ukrainie od listopada 2013 r. do lutego 2014 r., których centralnym punktem był tzw. Euromajdan (zwany często skrótowo Majdanem), stanowiący formę sprzeciwu obywateli Ukrainy przeciwko odłożeniu przez prezydenta Wiktora Janukowycza podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską.

 

Gracze wcielają się w rolę przeciwników i zwolenników działań prezydenta Janukowycza. Poprzez dobieranie kart na rękę, budują swoje poparcie wśród różnych grup mających wpływ na wydarzenia w kraju. Zdobywają oni punkty zwycięstwa za siłowe przejęcie kontroli nad regionem lub za uzyskanie w nim poparcia drogą pokojową. Czy graczom uda zmienić się przebieg wydarzeń na Ukrainie i zrealizować postawione sobie cele? Wszystko zależy od Ciebie!

 

W grze, zamiast klasycznych, kartonowych żetonów, wykorzystano zadrukowaną płytę pcv, zabezpieczoną laminatem - dla maksymalnie wydłużonej żywotności żetonów oraz wygody Graczy.

Symeo Games to nowe wydawnictwo gier planszowych na polskim rynku, zorientowane na gry o tematyce historycznej i politycznej.

Wydając „Majdan” w drugiej połowie 2014 roku zdawaliśmy sobie sprawę z kontrowersji, jakie wywoła odniesienie się do wciąż aktualnego tematu. Wiemy też, że sytuacja na Ukrainie w dalszym ciągu jest niestabilna, a gra nie może ukazać rzeczywistego zakończenia konfliktu. Jednakże gra nie zajmuje stanowiska w sporze, nie przychyla się do racji uczestników jednej, bądź drugiej strony. Nie stanowi

także symulacji idealnego jego rozwiązania. Naszym celem było ukazanie graczom jak skomplikowana była i jest sytuacja na Ukrainie i jak istotne dla biegu wydarzeń są podejmowane decyzje. Wierzymy również, że każdy gracz z każdą kolejną rozegraną partią będzie jeszcze bardziej świadomy powagi konfliktu.

Zawartość pudełka:

  • instrukcja
  • plansza
  • 30 kart do gry - po 9 dla „żółtych” i „niebieskich”, 12 wspólnych
  • 68 żetonów - po 32 dla „żółtych” i „niebieskich”, 1 wspólny, 3 zapasowe
  • 2 kostki do gry

 

 

Polecamy