Wczytuję dane...
Wysyłka w ciągu: 2 dni

Podstawowe informacje

Liczba graczy

2

Wiek

12+

Wydanie

polskie

Instrukcja

polska

 

Bitwa na kulikowym Polu, która miała miejsce 8 września 1380 r. była największym starciem średniowiecznych armii we wschodniej Europie. Rozpoczęła się ona klasycznie od starć straży przednich i stopniowym wkraczaniem do bitwy sił głównych. Główne uderzenie wykonywało prawe skrzydło Tatarów i po pewnym czasie udało się im zepchnąć wojska ruskie z ich pozycji wyjściowych.

 

W walkę został zaangażowany ruski Pułk Wielki pod dowództwem samego księcia Dymitra. Pod naporem Tatarów cała armia Ruska zaczęła się cofać ku rzece i sytuacja stawał się krytyczna.

 

Gdy wydawało się, że tylko chwile dzielą Rusinów od klęski i gdy Tatarzy prawie okrążyli wojska przeciwnika z lasu wyszedł ruski Pułk Zasadzki. Niezauważony przez nikogo stał cały czas w odwodzie i obserwował starcie. W najlepszym dla siebie momencie jazda pod dowództwem Dymitra Bobroka Wołyńca wyszła z lasu i rozpoczęła szarżę na niczego nie spodziewających się Tatarów. Nie trzeba było długo czekać, gdy pierwsze oddziały Ordy zaczęły uciekać z pola bitwy, wkrótce cała armia pogrążyła się w panice i kto żyw ratował swoje życie. Ale Rusini nie zamierzali wypuścić nikogo żywcem. Przeszli natychmiast do ucieczki i ścigali swojego przeciwnika. Nie brano jeńców, mordowano każdego kto wpadł w ręce Rusinów.

 

Zawartość pudełka:

  • plansza
  • 286 sztancowanych żetonów
  • instrukcja
  • scenariusze
  • mapa