Wczytuję dane...
Wysyłka w ciągu: 2 dni

RECENZJA

AFTER ACTION REPORT

FORUM GRY

„Iganie 1831” to historyczna gra planszowa będąca rozszerzeniem „Ostrołęki 26 maja 1831”. Gra przedstawia największe zwycięstwo Wojska Polskiego w powstaniu listopadowym, niestety jak wiele innych polskich sukcesów w tym okresie – niewykorzystane. Podczas rozgrywki gracze kierują armią polską i rosyjską. Zasady gry opierają się na zasadach „Ostrołęki 26 maja 1831” z nieznacznymi modyfikacjami właściwymi dla tej bitwy. Pojawiły się m.in. zasady dotyczące punktów dowodzenia, powiązane z wydarzeniami. Ich zadaniem jest oddanie specyfiki bitwy i jej tła operacyjnego.

Gra zawiera dwa scenariusze: „Historyczny” i „Alternatywny”. Scenariusz „Historyczny” w większym stopniu trzyma się realiów bitwy. Nie oznacza to, że rozgrywka przebiega w nim dokładnie tak jak bitwa pod Iganiami. Scenariusz „Alternatywny” daje graczom nieco większą swobodę działania, pozwalając wprowadzić do walki więcej oddziałów i bardziej stawia na grywalność. Nie oznacza to, że nie uwzględnia on zupełnie realiów historycznych i jest całkowicie fikcyjny. Gra pozwala na odniesienie zwycięstwa każdą ze stron. Szanse na zwycięstwo, zarówno Polakami, jak i Rosjanami są bardzo zbliżone. Dużo zależy od graczy i ich umiejętności dostrzeżenia szans i zagrożeń, jakie stoją przed kierowanymi przez nich oddziałami.

Autorski wątek poświęcony grze na Forum Strategie.

„Iganie 1831” – zawartość ziplocka:

- instrukcja do gry

- plansza 42 x 29,7 cm

- 108 żetonów sztancowanych (36 polskich i 72 rosyjskie)

- karta z torem etapów i torami dowodzenia

- karta zawierająca legendę planszy

- kartka z uwagami dotyczącymi artylerii rosyjskiej

- 2 kartki z tabelami jednostek (polskich i rosyjskich)

- 2 woreczki strunowe na żetony

- worek strunowy, w który zapakowana jest gra

 

Elementy gry „Ostrołęka 26 maja 1831” wykorzystywane w „Iganiach 1831”

„Iganie 1831” stanowią rozszerzenie gry „Ostrołęka 26 maja 1831” (wyd. Instytut Wydawniczy Erica). Oznacza to, że „Iganie 1831” wykorzystują:

- zasady systemowe „Ostrołęki 26 maja 1831” (strony 5-43 instrukcji tej gry)

- tabele ostrzału, walki, odwrotu, szyków oraz terenu i kartę pomocy, stanowiące integralną część zasad „Ostrołęki 26 maja 1831” (nie obejmuje to tabel jednostek)

- żetony pomocnicze z „Ostrołęki 26 maja 1831”

 

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...