Produkt dostępny!
Wysyłka w ciągu: 2 dni

Podstawowe informacje

Liczba graczy

2

Wiek

12+

Wydanie

polskie

Instrukcja

polska

 

Kursk – to nazwa znana każdemu pasjonatowi II Wojny Światowej. Czy niemiecki plan zlikwidowania występu kurskiego i okrążenia znacznych sił sowieckich się powiedzie? Czy też jednak potężne siły Wehrmachtu i Waffen SS wykrwawią się na kolejnych liniach obrony Rosjan i pogrzebią marzenia o zwycięstwie. Teraz możesz to sam sprawdzić.

Kursk jest rozgrywany w systemie Wielkie Bitwy 1939-45 (WB-95). Największą zaletą tego systemu jest jego prostota, która powoduje że nawet gracze początkujący w grach wojennych - mogą szybko zacząć zabawę i przygodę z tą bitwą.

Nie ma tu żadnych, skomplikowanych tabelek. Straty ukazane są w prosty sposób - dwa poziomy sprawności bojowej wyrażone są na obu stronach żetonu każdej jednostki.

Każda jednostka charakteryzuje się dwoma współczynnikami - siłą oraz punktami ruchu. Artyleria ma osobno zaznaczoną siłę w ataku i siłę w obronie.

Nieskomplikowane, przyjazne zasady, a przy tym fascynujące tło historyczne sprawiają, że jest to pozycja obowiązkowa dla fanów gier wojennych, a także ciekawa propozycja dla pozostałych osób.

 

Zawartość pudełka:

  • 2 mapy 50 x 70 cm
  • 429 sztancowanych żetonów
  • Instrukcja

 

 

Polecamy