Produkt dostępny!
Wysyłka w ciągu: 2 dni
Wydawca: Tetragon

Rozwój myśli taktycznejwe Francji i w Niemczech 1914-1918

 

ppłk. Pascal Lucas

 

str. 198

Format B5

Oprawa miękka

ISBN 978-83-63374-13-6

 

Rozwój myśli taktycznej we Francji i w Niemczech 1914-1918 czwarta już książka Wydawnictwa Tetragon traktująca o I wojnie światowej, a w szczególności o jej aspektach taktycznych, jest dziełem ppłk. Pascala Lucasa. Początkowo drukowana w częściach w „Revue Militaire Generale” doczekała się wersji książkowej ze względu na popularność jaką się cieszyła, a także wysokim ocenom francuskiej generalicji.

 

Jest to swego rodzaju podręcznik obrazujący przebieg Wielkiej Wojny, a przynajmniej tak został potraktowany przez Wojsko Polskie, które wydało go w 1924 r., w zasadzie równolegle z wydaniem francuskim.

 

Czytelnik, dzięki lekturze Rozwoju myśli taktycznej we Francji i w Niemczech 1914-1918, będzie miał możliwość porównania postrzegania I wojny światowej w jej aspekcie taktycznym przez Francuzów, z perspektywą niemiecką – wystarczy wziąć do ręki dzieło Williama Balcka, Rozwój taktyki w ciągu Wielkiej Wojny. Uważna lektura umożliwi wychwycenie niuansów, które już kilkanaście lat później, doprowadzą do klęski Francji i zwycięstwa Niemiec.

Polecamy