Wczytuję dane...
Wysyłka w ciągu: 2 dni
Wydawca: Tetragon

Szkolić… Doskonalić… Być w gotowości do…

Polskie jednostki pancerne w Wielkiej Brytanii w latach 1943–1946

Juliusz S. Tym

 

Oprawa: Twarda

Liczba stron: 116

ISBN: 978-83-63374-16-7

 

Ppłk dr hab. Juliusz S. Tym to autor dobrze już znany, a jego dorobek na trwale wpisał się w polską historiografię wojskową. Jest bowiem autorem (współautorem) wielu publikacji o polskiej kawalerii i broni pancernej w okresie międzywojennym i podczas II wojny światowej m.in. „Kawaleria w operacji i walce”, „Mokra, Działoszyn 1939”, „1. Dywizja Pancerna. Organizacja i wyszkolenie”, „Polska 1. Dywizja Pancerna w Normandii”.

Autor karierę oficerską rozpoczął w pododdziałach zmechanizowanych i rozpoznawczych 15. Wielkopolskiej Brygady Kawalerii Pancernej im. gen. broni Władysława Andersa. Płk Tym jest absolwentem Wydziału Historii UAM w Poznaniu, a obecnie pracownikiem naukowym Akademii Obrony Narodowej. Miał również swój udział w utworzeniu reprezentacyjnego Szwadronu Kawalerii Wojska Polskiego.

„Szkolić… Doskonalić… Być w gotowości do… Polskie jednostki pancerne w Wielkiej Brytanii w latach 1943–1946” to kolejna po „Pancernych i ułanach generała Andersa” książka Juliusza S. Tyma wydana przez Wydawnictwo Tetragon. Autor opisuje w niej m.in. historię 16 BPanc, rolę odegraną przez Centrum Wyszkolenia Pancernego i Technicznego oraz przedstawia kwestie związane z uzupełnieniami niezbędnymi dla funkcjonowania walczącej na froncie zachodnim 1. Dywizji Pancernej w latach 1944–1945.