Produkt dostępny!
Wysyłka w ciągu: 5 dni

Piechota atakuje

 

Erwin Rommel

 

Wymiary    160x 230 mm   

Liczba stron 430   

Okładka miękka   

ISBN 978-83-64185-86-1   

           

Marszałek Erwin Rommel miał w czasie II wojny światowej niemal hipnotyczny wpływ nie tylko na własnych żołnierzy, ale i na aliantów. Nawet kiedy przestał odnosić wielkie sukcesy, takie jak podczas kampanii francuskiej i afrykańskiej, cały czas był charyzmatycznym dowódcą.

Jakie były fundamenty umiejętności Rommla? Gdzie nauczył się zwyciężać? Co powodowało, że żołnierze darzyli go zaufaniem i podziwem, a przeciwnicy szacunkiem i strachem? Odpowiedzi znajdziemy w wydanej w 1935 r. książce Piechota atakuje autorstwa Erwina Rommla. Autor wspomina w niej bitwy I wojny światowej, w których brał udział. Analizuje jak mu się udawało zwyciężać – w pewnym sensie jest to podręcznik taktyki, ale może nawet bardziej – podręcznik przywódcy. Książka Piechota atakuje zwróciła uwagę Adolfa Hitlera na młodego oficera odznaczonego najwyższym niemieckim orderem wojennym Pour le Mérite. To po jej wydaniu zaczęła się wielka kariera jej autora.

Rommel pisze niezwykle obrazowo o swoich przeżyciach wojennych w latach 1914–1918. O walkach na zachodzie w labiryncie okopów i zasieków. O kampanii rumuńskiej i włoskiej, w czasie których odnosił swoje największe sukcesy. W książce Czytelnik znajdzie też odręczne rysunki i mapy autorstwa Erwina Rommla, które nadają książce jeszcze większej autentyczności.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...