Wczytuję dane...
Wysyłka w ciągu: 2 dni
Wydawca: Napoleon V

Bombowce nad Europą

1939-1945

 

Richard Overy

 

Format B5, twarda oprawa,

794 strony, wysokiej jakości papier.

ISBN: 978-83-65746-90-0

 

„Nowe, prowokujące ujęcie II wojny światowej (…) długo oczekiwany powiew świeżego powietrza (…) autor jest mistrzem w swojej dziedzinie”.

Keith Lowe, Daily Telegraph

 

„Szczegółowo przedstawiona historia, która nie unika kwestionowania konwencjonalnych osądów moralnych na temat II wojny światowej”.

Independent, Books of the Year

 

„Mocna, wyczerpująca pozycja o śmierci, która spadała z nieba na naszym kontynencie przez prawie sześć lat”.

Dan Jones, Daily Telegraph, Books of the Year

 

„Najważniejsza książka na temat II wojny światowej kilku ostatnich dekad (…). Wspaniała (…) musi być obecnie uważana za standardową pozycję na temat działań bombowych”.

Richard J. Evans, Guardian

 

„Jest mało prawdopodobne, by powstała praca przewyższająca tę pozycję skalą, zakresem podejmowanych zagadnień, czy wkładem w wiedzę”.

Jill Stephenson, Times Higher Education

 

„Pierwsze pełne ujęcie działań bombowych w Europie (…) mistrzowska pozycja”.

Barney White-Spunner, Country Life, Books of the Year

 

„Wzorcowa (…). Autorytatywna książka Overy’ego, rezultat wielu lat badań archiwalnych, należy niewątpliwie do najważniejszych pozycji na temat drugiej wojny światowej, jakie ukazały się w ostatnich latach”.

Gary Sheffield, New Statesman

 

„Doskonała (…). Overy jest erudytą i błyskotliwym narratorem, którego badania są znakomite a ich wnioski wydają się być trafne i przekonujące nawet jeśli przeciwstawiają się ustalonym trendom (…) ustanowił nowy standard w badaniach nad wojną powietrzną”.

Roger Moorhouse, Financial Times

 

„Wybitna (…) mocna książka”.

Hugh Macdonald, Herald

 

„Nadzwyczajna i obszerna historia działań bombowych w Europie (…) niezwykle szczegółowa i dobra warsztatowo, jak również bardzo interesująca”.

Tobias Grey, Spectator

 

O autorze

Richard Overy jest autorem serii wybitnych książek na temat drugiej wojny światowej i dziejów XX wieku. Za pracę The Dictators: Hitler’s Germany, Stalin’s Russia otrzymał Nagrodę Wolfsona z dziedziny historii oraz Nagrodę Hessella-Tiltmana. Jego książka Bombowce nad Europą 1939-1945 (The Bombing War) dostała się w 2013 roku do finału Nagrody Fundacji Guggenheima-Lehrmana w dziedzinie historii wojskowości. Jest profesorem historii na Uniwersytecie Exeter. Wydawnictwo Penguin opublikowało jego następujące książki:1939: Countdown to War, The Morbid Age, Russia’s War, Interrogations, The Battle of Britain i The Dictators. Mieszka w Londynie.