Produkt dostępny!
Wysyłka w ciągu: 2 dni

Żywiąc wojnę

Logistyka od Walleinsteina do Pattona

Martin van Creveld

 

ISBN 978-83-64185-07-6

Wymiary 160 x 230

Liczba stron 376

Okładka twarda

Wydanie pierwsze


 

Dlaczego Napoleon zwyciężył w roku 1805, lecz przegrał w roku 1812?

Czy o tryumfie Prus nad Francją w roku 1870 zadecydowały koleje żelazne?

Czy słynny plan Schlieffena był możliwy do zrealizowania?

Czy II wojna światowa w Europie mogła zakończyć się już w roku 1944?

 

To tylko kilka z pytań stawianych w tej niezwykłej, opartej na szerokich badaniach książce. Martin van Creveld sięgnął po liczne niepublikowane i wcześniej niewykorzystane źródła, by przyjrzeć się z bliska poszczególnym trybikom wojennej machiny – zaopatrywaniu wojsk w marszu, transportu i zarządzania obszarem tyłowym. Ogromna większość literatury historyczno-wojskowej wspomina o tych kwestiach, rzadko jednakże analizuje je dokładniej.

 

Krąg zainteresowań autora jest szeroki – od Gustawa Adolfa i diuka Marlborough, po Rommla i Pattona. Operacje każdego z dowódców analizowane są z zupełnie nowego punktu widzenia, dzięki czemu książka zawiera fascynujące wnioski na temat najważniejszych kampanii prowadzonych w Europie w ciągu ostatnich dwóch wieków. Creveld, przedkładając logistykę nad kwestie operacyjne i strategiczne, interpretuje na nowo historię wojen.

 

Żywiąc wojnę to wydanie z nowym postscriptum, w którym autor wraca do swego klasycznego już dzieła, dodając doń poglądy na temat roli logistyki w przesyconej techniką współczesnej wojnie.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...