Wczytuję dane...
Wysyłka w ciągu: 2 dni
Wydawca: GMT Games

Fighting Formations: Grossdeutschland Motorized Infantry Division to tytuł otwierający nową serię gier taktycznych, przedstawiających starcia wybranych jednostek w czasie II wojny światowej. Na pierwszy rzut poszła niemiecka dywizja piechoty zmotoryzowanej Grossdeutschland.

W każdym scenariuszu jeden z graczy dowodzi wojskami tytułowej dywizji, podczas gdy drugi przejmuje kontrolę nad jej oponentem. Przeciwnicy na przemian wydają rozkazy i aktywują swoje jednostki. Celem jest zwycięstwo, którego warunki określone są w każdym scenariuszu. Może to być eliminacja przeciwnika, zajęcie określonych punktów terenowych, bądź dotarcie do określonej krawędzi mapy.

Każda tura gry podzielona jest na 10 faz rozkazów, przy czym rozkazy mogą wydawać zarówno gracz aktywny, jak i jego przeciwnik reagujący na jego poczynania, w zależności od posiadanego poziomu inicjatywy. Wydanie każdego rozkazu kosztuje określoną ilość punktów inicjatywy. W puli znajduje się 40 takich punktów inicjatywy. Na końcu każdej fazy rozkazów gracz z większą ilością zachowanych punktów inicjatywy może wydać kolejny rozkaz i staje się graczem aktywnym. Gracz nieaktywny może wtedy wydawać swoje punkty na ostrzał przemieszczających się lub prowadzących ostrzał jednostek przeciwnika.

Gracze mają do dyspozycji karty wsparcia takie jak: zasłona dymna, ostrzał artyleryjski, wsparcie z powietrza, zespoły wsparcia. Karty wsparcia mogą zostać zagrane jako standardowe rozkazy lub umożliwić określoną reakcję w czasie fazy przeciwnika.

Skala gry przedstawia się następująco: 1 hex = 75m terenu, 1 tura = około 5min. czasu rzeczywistego. Żetony reprezentują drużyny lub plutony piechoty, działa wraz z obsługą albo pojedyncze pojazdy. Dowódców obrazują żetony Command, z których każdy sprawuje dowodzenie w obszarze określonym przez scenariusz gry.

 

Zawartość pudełka:

·         4 dwustronne, kolorowe map 22”x 34”

·         5 wyprasek z żetonami

·         55 kart

·         instrukcja

·         playbook

·         2 karty pomocy

·         1 tor rozgrywki

·         10 kości

·         10 drewnianych kubeczków

·         1 drewniany pionek

 

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...