Wczytuję dane...
Wysyłka w ciągu: 21 dni
Wydawca: Strategemata

Do kontrataku ruszyli grenadierzy, prowadzeni osobiście przez Chłopickiego, 4 pułk strzelców na czele z Żymirskim, śmiertelnie ranionym w tym boju, a także 4 i 8 pułk piechoty pod wodzą gen. Skrzyneckiego. „Wszystko, co nie zdołało pierzchnąć z olszyny legło w niej”. Przeciwnatarcie to wstrząsnęło nieprzyjacielem.

Planszowa gra wojenna „1831 For our freedom and yours: Battle of Grochow” przedstawia jedno z najsłynniejszych starć w historii polskiej armii. Gracze dysponują historycznymi siłami i muszą działać, mając na uwadze historyczne zalety i ograniczenia swoich armii. Duże znaczenie mają także czynniki obiektywne takie, jak teren i warunki atmosferyczne. Oczywiście nie można pominąć czynnika losowego. Te wszystkie aspekty oddają zasady, które nie są skomplikowane.

Wśród czterech scenariuszy jest jeden mniejszy – atak korpusu Rosena na olchowy lasek. Jest to doskonałe wprowadzenie do dużej batalii. Gracze dysponują ograniczonymi siłami i poznają zasady oraz właściwości terenu. Dzięki temu zdobyte doświadczenie mogą wykorzystać w trakcie scenariusza, dotyczącego całej bitwy.

Mechanika gry opiera się o losowe aktywacje. Przez odpowiedni zestaw żetonów oddano lepszą strukturę dowodzenia armii feldmarszałka Dybicza. Ponadto takie rozwiązanie zapewnia emocjonującą rozgrywkę, w której każda ze stron może mieć inicjatywę by zaskoczyć przeciwnika.

Trzy rodzaje broni, czyli piechota, kawaleria i artyleria działają według podstawowych zasad, lecz każdy z nich ma swoją specyfikę. Sukces na polu bitwy zapewnia odpowiednie wykorzystanie atutów każdego rodzaju broni w najwłaściwszym momencie. To oczywiście cel, do którego dążą obaj gracze. Koordynacja własnych oddziałów i reagowanie na posunięcia przeciwnika sprawiają, że „Battle of Grochow” jest wymagającą grą nawet dla doświadczonych graczy.

Ta gra jest udanym debiutem Łukasza Krawczyka.

Uwaga. W pudełku są dwa żetony erraty. Należy nimi zastąpić odpowiednie żetony, które są na arkuszach.

Zawartość pudełka:

  • plansza formatu A1;
  • zasady gry (12 stron);
  • książka scenariuszy (4 strony);
  • 432 sztancowane żetony;
  • kostka dziesięciościenna.

 

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...